Krémes gombás-sajtos szósz és penne tészta, ezt hívjuk mi tökéletes párosnak. A Boscaiola egy kalsszikus olasz tésztaétel, melynek alapvető összetevője a gomba, de tájegységektől függően különböző elkészítési módokkal találkozunk, készíthetjük sonkával, paradicsomosan, vagy akár sajttal és tejszínnel is, ahogy azt a MAGGI Penne alla Boscaiola termékünknél is tettük. Ez egy nagyon egyszerű, ámde annál ízletesebb fogás, ha valami különlegessel szeretnénk feldobni a menüt. Elkészítését penne tésztával ajánljuk, melyet könnyedén beborít az ízletes és krémes szósz.
Kiszerelés: 29 g
A MAGGI Trattoria a Casa termékcsaládunk olyan ízletes, olaszos tésztaételeket rejt magában, amelyeket könnyedén akár otthon is elkészíthetünk, így nem kell lemondanunk az éttermi fogásokról sem.
Csak néhány friss hozzávaló és 15 perc kell, hogy ízletes és tápláló meleg étel kerüljön az asztalra.
5 féle tésztakülönlegeséggel olyan népszerű, olaszos ízvilágokat hoztuk el, mint a paradicsomos, négysajtos, tejszínes-gombás, amelyek inspirációt nyújtanak a mindennapokra.
Próbáljátok ki mind az 5 ízt!
sajtpor 16,5% (PARMEZÁN 1,3%), burgonyakeményítő, kukoricakeményítő, BÚZALISZT, zsíros TEJPOR, sovány TEJPOR, étkezési só, aromák (TEJJEL), gombalé-koncentrátum 4,0%, fokhagymapor, cukor, napraforgóolaj, élesztőkivonat, szárított hagymadarabok 1,4%, TEJSAVÓPOR, petrezselyem, étkezési sav (citromsav). A %-os értékek az összetevők termékben jelen levő mennyiségét jelentik.
Tartalmazhat TOJÁST, SZÓJÁT, ZELLERT és MUSTÁRT.
per 100g | Egy adag készételben | RI %* | |
---|---|---|---|
Energia |
1633 kj 388 kcal |
1435 kj 343 kcal |
17% |
Zsír | 13,2 g | 4,1g | 6% |
amelyből telített zsír | 7,1 g | 1,7 g | 8% |
Szénhidrát | 49,8 g | 63,9 g | 25% |
amelyből cukrok | 12,8 g | 2,0 g | 2% |
Rost | 1,1 g | 3,3 g | - No Values |
Fehérje | 17,0 g | 12,2 g | 24% |
Só | 9,1 g | 0,90 g | 15% |
AllergenItem | AllergenStatus | AllergenDescription | |
---|---|---|---|
Glutént |
igen
|
Glutént tartalmazó gabona (búza, rozs, árpa, zab, tönköly, kamut-búza vagy ezek hibrid változatai) és azokból készült termékek | - No Values |
Tej |
igen
|
Tej és abból készült termékek (beleértve a laktózt is) | - No Values |
Szója |
igen
|
Szójabab és abból készült termékek | - No Values |
Zeller |
igen
|
Zeller és abból készült termékek. | - No Values |
Diófélék |
nem
|
Diófélék, azaz mandula, mogyoró, dió, kesudió, pekándió, brazil dió, pisztácia, makadámia és queenslandi dió és azokból készült termékek | - No Values |
Földimogyoró |
nem
|
Földimogyoró és abból készült termékek | - No Values |
Halak |
nem
|
Halak és azokból készült termékek | - No Values |
Rákfélék |
nem
|
Rákfélék és azokból készült termékek | - No Values |
Szezámmag |
nem
|
Szezámmag és abból készült termékek | - No Values |
Kén-dioxid |
nem
|
Kén-dioxid és SO2-ben kifejezett szulfitok 10 mg/kg, illetve 10 mg/liter koncentrációt meghaladó mennyiségben. | - No Values |
Mustár |
igen
|
Mustár és abból készült termékek. | - No Values |
Puhatestűek |
nem
|
Puhatestűek és abból készült termékek | - No Values |
Csillagfürt |
nem
|
Csillagfürt és abból készült termékek. | - No Values |
Tojás |
igen
|
Tojás és abból készült termékek | - No Values |
Igen – A termék tartalmazza vagy tartalmazhatja
Nem- A termék nem tartalmazza
N/A – nincs megadva
Friss hozzávalók:
50 ml tejszín
200 ml víz
240 g penne tészta
Elkészítés:
1. A tasak tartalmát elkeverjük 200 ml hideg vízben.
2. Alacsony lángon folyamatos keverés mellett felforraljuk és forrástól számítva 2 percig főzzük.
3. Ezt követően levesszük a tűzről és hozzáöntünk 50 ml tejszínt.
4. Alaposan megkeverjük majd főtt penne tésztával tálaljuk.